Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Šmok roku 2011

9. 12. 2011 11:44:43
V České kotlině se vyskytuje vysoké procento šmoků, tramtejlů, hňupů, jelimanů a jiných poddruhů blba obecného, jež výrazně ztěžují každodenní občanské soužití. Protože jejich odstřel na obecní útraty dosud není povolen, je snížení jejich škodlivého vlivu na míru společensky únosnější v rukou každého příčetného jedince. Tedy Vás a mě.

Základním nástrojem šmokobijného boje je systém všeobecného varování, v rámci kterého můžou občané blba identifikovat a vložit škodlivé charakteristiky jeho činnosti společně s hranicemi jeho biotopu do databáze Xichtbuk. Tato data bývají jednou ročně vyhodnocena v rámci studijního projektu na téma kognitivní šmokozpyt a výsledky shrnuty v anketním žebříčku Šmok roku. A vítězi letošního kola soupeření o titul nejšmokovitějšího exempláře Homo sapiens jsou:

3. místo: Šmok-ovitý diskutér

Bezpohlavní jedinec skrývající se ve virtuálním světě pod několika přízvisky složenými ze vzájemně nesouvisejících písmen a číslic. Stejně jako u komárů a klíšťat je jeho reprodukční cyklus založen na sání dobrého rozmaru ostatních přítomných, proto je jeho cílem v rámci unavujícího opakování impertinencí a invazivního osočování vydráždit svou oběť do nejvyššího bodu cholerické sinusoidy. Zatímco tato potí adrenalin a žluč do klávesnice, šmokovitý diskutér saje z druhé strany negativní emoce, jež jsou živnou půdou pro vývin milostných šťáv, bez kterých nemůže splnit základní biologickou povinnost vůči svému poddruhu. Tento druh šmoka se v nahodilých konfiguracích vyskytuje v celém kyberprostoru, ve zvlášť výživných diskuzích s tendencí seskupovat se v dobře organizovaných hejnech. Jedinou účinnou obranou proti němu je důsledná ignorace všech jeho životních projevů, jež mu nedovolí dokonat svůj reprodukční cyklus a sníží jeho výskyt na úroveň ohrožených druhů.

2. místo: Šmok Míra

Od Smíchova po Vinohrady úřaduje tento láskomilný samec oděn do slušivého obleku a seriózního vystupování. Své oběti nejprve omráčí anestetickou slinou obsahující afrodiziakum nehynoucí lásky a poté jí ukáže cestu peřinovým rájem. Po dvouměsíčním hormonálním běsnění se provalí, že takto obluzuje na vícero frontách a některé z jeho stanovišť jsou již výrazně zaobleny v přední části korpusu. Pro oběti vyjíždí i mimo obvyklý lovný revír a nerozpakuje se svádět dvě dobré kamarádky najednou. Protože kastrace na obecní útraty není ještě v našem právním řádu zakotvena, jediným účinným prostředkem boje proti tomuto šmokovi je nepřipouštět jej blíže než na dotykovou délku golfové hole. Pro pacifističtěji založené ženy lze jako účinnou prevenci doporučit odbornou přednášku o vaginálním výtoku.

1. místo: Šmok Ondřej

Nejepesnější forma druhu Idiotus academicus zaznamenaná v posledních deseti letech v ČR! Zmíněný ejuj se pohybuje napříč univerzitami, jež mu jako svatostánky moudrosti poskytují dočasné útočiště coby asistentovi výzkumu. Oděn do kalhot spuštěných proklatě nízko, ukazuje světu poloobnaženou řiť, obtěžuje studentky stalkingem, krade data a nápady a pomocí pomluv za hranicí žalovatelnosti rozsévá sváry na vědeckých pracovištích. Týrá studenty u obhajob dotazy, nad jejichž správností váhají i emeritní profesoři, a nesmyslně a opakovaně obviňuje svoje kolegy z plagiátorství. Zhruba po roce působení bývá odhalen a lynčován válením v dehtu a trní, což jej nutí ke změně biotopu a ztěžuje jeho dohledatelnost a bezpodmíněčné vyloučení z lidské rasy. Naposledy byl viděn v Brazílii. Úroveň hypertenze při střetu s tímto nadblbem je tak vysoká, že na jeho dopadení vypsala Světová zdravotnická organizace společně s PřF UK nemalou odměnu.

Boj s blbci je marný, leč povinný. Vybízím proto všechny čtenáře tohoto blogu, aby mi do databáze poslali identifikaci všech šmoků ve svém okolí. Nejvýznamnější z nich získají status veřejného škůdce a souřadnice jejich výskytu budou předány odchytové agentuře. Šmoka roku 2011 známe – ať žije ročník 2012!

Autor: Barbora Topinková | pátek 9.12.2011 11:44 | karma článku: 25.54 | přečteno: 3664x


Další články blogera

Barbora Topinková

Stop vidlákokracii!

Fenomén, kdy ve volbách vyhrávají vidlákmani typu amerického či českého prezidenta, by si zasloužil důkladnější sociologickou studii, ale jeho podstata je jasná. Za to, že se svět v koňskou řiť obrací, můžou vidláci.

11.11.2016 v 12:47 | Karma článku: 26.12 | Přečteno: 2470 | Diskuse

Barbora Topinková

Olympiáda všedního dne

Olympiáda v Riu vrcholí, pot, slzy a emoce tečou. Přihlížející dav áchá a óchá nad úspěchy sportsmanů a zapomíná přitom na to, co se děje mimo vysílací čas. Přináším tedy komentovaný záznam čtyř zápasů olympiády všedního dne:

19.8.2016 v 13:30 | Karma článku: 16.19 | Přečteno: 613 | Diskuse

Barbora Topinková

Krysí stezky Pražáků, které by každý vidlák měl znát (o taxících nemluvě)

Vzhledem k nestandardní situaci, jež na dobu neurčitou změnila Prahu v parkovací zónu, bych ráda mimopražským účastníkům silničního provozu prozradila pár domorodých triků, jak proplout městem, i když nevlastníte říční člun.

8.2.2016 v 11:34 | Karma článku: 36.73 | Přečteno: 6576 | Diskuse

Barbora Topinková

Pivařův průvodce galaxií

V celém našem kosmíru existuje mnoho průvodců, cestopisů, bedekrů, webů, časopisů a jiných podezřelých spisků, které mají člověka informovat o místě, do kterého hodlá cestovat. Lépe řečeno o místě, ve kterém se právě ztratil.

26.6.2015 v 14:10 | Karma článku: 14.27 | Přečteno: 809 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Vlastimil Šantroch

Nábytek Ikea

Čtu teď zajímavou knihu japonského autora Haruki Murakamiho Norské dřevo. Kniha je pojmenována podle skladby The Beatles Norwegian Wood. Tak jsem si tu píseň párkrát pustil a nakonec jsem si ji chtěl zazpívat česky.

20.3.2018 v 17:54 | Karma článku: 5.31 | Přečteno: 132 | Diskuse

Libuse Palkova

Já na to mám

Včerejší blog o dluzích, půjčkách a finanční negramotnosti našeho národa, která se projevuje vysokou zadlužeností českých domácností a faktem, že spousta lidí je v exekuci, by mohla pokračovat úvahou o lidské svobodě.

20.3.2018 v 17:01 | Karma článku: 9.13 | Přečteno: 264 | Diskuse

Marek Valiček

Čas, ve kterém ženské sukně voněly po tulipánech

V dobách, kdy jsme měli víc než duši odřená kolena, jsme se dokázali radovat jak na březích dětství, tak na plážích dospělosti.

20.3.2018 v 16:09 | Karma článku: 17.24 | Přečteno: 305 | Diskuse

Karel Ábelovský

Mezi Zemanovými voliči, se rozšířil strašný, ba co dím, ukrutný nešvar

Pokud jste voliči Jiřího Drahoše, možná jste si povšimli jednoho strašného, ukrutného nešvaru, který se v poslední době šíří mezi voliči poraženého prezidentského kandidáta. A to doslovná nenávist k voličům vítězného kandidáta.

20.3.2018 v 13:24 | Karma článku: 26.22 | Přečteno: 2253 | Diskuse

Tomáš Kubín

Jedna ulice v Jeruzalémě

Jedna ulice, v jednom městě, v jedné zemi. Ta ulice je esencí toho, co ta země je a co znamená pro svět. V dobrém i špatném. Po minulé neděli se do její historie znovu, už po několikáté, zapsala fanatická zloba dalším zločinem.

20.3.2018 v 10:12 | Karma článku: 22.80 | Přečteno: 323 |
Počet článků 74 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4450

Geoložka, běžkyně, lezkyně, tanečnice flamenca a rozvinutá hédonistka.

Autorka knih "Z lehu k běhu" a "Vánoce na sádle a jiné trable". Redaktorka časopisu Cosmopolitan.

Principiální odpůrkyně pitomců všeho druhu a propagátorka užívání zdravého rozumu ve všech aspektech lidského života.

www.pivaruvpruvodcegalaxii.cz

https://www.facebook.com/barboratopinkovaspisovatelka/

http://www.vecizpolicky.cz

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.