Šmok roku 2011

9. 12. 2011 11:44:43
V České kotlině se vyskytuje vysoké procento šmoků, tramtejlů, hňupů, jelimanů a jiných poddruhů blba obecného, jež výrazně ztěžují každodenní občanské soužití. Protože jejich odstřel na obecní útraty dosud není povolen, je snížení jejich škodlivého vlivu na míru společensky únosnější v rukou každého příčetného jedince. Tedy Vás a mě.

Základním nástrojem šmokobijného boje je systém všeobecného varování, v rámci kterého můžou občané blba identifikovat a vložit škodlivé charakteristiky jeho činnosti společně s hranicemi jeho biotopu do databáze Xichtbuk. Tato data bývají jednou ročně vyhodnocena v rámci studijního projektu na téma kognitivní šmokozpyt a výsledky shrnuty v anketním žebříčku Šmok roku. A vítězi letošního kola soupeření o titul nejšmokovitějšího exempláře Homo sapiens jsou:

3. místo: Šmok-ovitý diskutér

Bezpohlavní jedinec skrývající se ve virtuálním světě pod několika přízvisky složenými ze vzájemně nesouvisejících písmen a číslic. Stejně jako u komárů a klíšťat je jeho reprodukční cyklus založen na sání dobrého rozmaru ostatních přítomných, proto je jeho cílem v rámci unavujícího opakování impertinencí a invazivního osočování vydráždit svou oběť do nejvyššího bodu cholerické sinusoidy. Zatímco tato potí adrenalin a žluč do klávesnice, šmokovitý diskutér saje z druhé strany negativní emoce, jež jsou živnou půdou pro vývin milostných šťáv, bez kterých nemůže splnit základní biologickou povinnost vůči svému poddruhu. Tento druh šmoka se v nahodilých konfiguracích vyskytuje v celém kyberprostoru, ve zvlášť výživných diskuzích s tendencí seskupovat se v dobře organizovaných hejnech. Jedinou účinnou obranou proti němu je důsledná ignorace všech jeho životních projevů, jež mu nedovolí dokonat svůj reprodukční cyklus a sníží jeho výskyt na úroveň ohrožených druhů.

2. místo: Šmok Míra

Od Smíchova po Vinohrady úřaduje tento láskomilný samec oděn do slušivého obleku a seriózního vystupování. Své oběti nejprve omráčí anestetickou slinou obsahující afrodiziakum nehynoucí lásky a poté jí ukáže cestu peřinovým rájem. Po dvouměsíčním hormonálním běsnění se provalí, že takto obluzuje na vícero frontách a některé z jeho stanovišť jsou již výrazně zaobleny v přední části korpusu. Pro oběti vyjíždí i mimo obvyklý lovný revír a nerozpakuje se svádět dvě dobré kamarádky najednou. Protože kastrace na obecní útraty není ještě v našem právním řádu zakotvena, jediným účinným prostředkem boje proti tomuto šmokovi je nepřipouštět jej blíže než na dotykovou délku golfové hole. Pro pacifističtěji založené ženy lze jako účinnou prevenci doporučit odbornou přednášku o vaginálním výtoku.

1. místo: Šmok Ondřej

Nejepesnější forma druhu Idiotus academicus zaznamenaná v posledních deseti letech v ČR! Zmíněný ejuj se pohybuje napříč univerzitami, jež mu jako svatostánky moudrosti poskytují dočasné útočiště coby asistentovi výzkumu. Oděn do kalhot spuštěných proklatě nízko, ukazuje světu poloobnaženou řiť, obtěžuje studentky stalkingem, krade data a nápady a pomocí pomluv za hranicí žalovatelnosti rozsévá sváry na vědeckých pracovištích. Týrá studenty u obhajob dotazy, nad jejichž správností váhají i emeritní profesoři, a nesmyslně a opakovaně obviňuje svoje kolegy z plagiátorství. Zhruba po roce působení bývá odhalen a lynčován válením v dehtu a trní, což jej nutí ke změně biotopu a ztěžuje jeho dohledatelnost a bezpodmíněčné vyloučení z lidské rasy. Naposledy byl viděn v Brazílii. Úroveň hypertenze při střetu s tímto nadblbem je tak vysoká, že na jeho dopadení vypsala Světová zdravotnická organizace společně s PřF UK nemalou odměnu.

Boj s blbci je marný, leč povinný. Vybízím proto všechny čtenáře tohoto blogu, aby mi do databáze poslali identifikaci všech šmoků ve svém okolí. Nejvýznamnější z nich získají status veřejného škůdce a souřadnice jejich výskytu budou předány odchytové agentuře. Šmoka roku 2011 známe – ať žije ročník 2012!

Autor: Barbora Topinková | pátek 9.12.2011 11:44 | karma článku: 25.67 | přečteno: 3665x

Další články blogera

Barbora Topinková

Všechno, co opravdu potřebuji znát o životě, jsem se naučila při chůzi o berlích

Stát se v jednom momentu z výkonné sportovkyně uživatelkou francouzských holí vám otevře netušené obzory. Čas, který jste předtím věnovali sportu, máte najednou volný pro...jak je to neznámé slovo? Život!

27.5.2018 v 17:19 | Karma článku: 21.75 | Přečteno: 977 | Diskuse

Barbora Topinková

Stop vidlákokracii!

Fenomén, kdy ve volbách vyhrávají vidlákmani typu amerického či českého prezidenta, by si zasloužil důkladnější sociologickou studii, ale jeho podstata je jasná. Za to, že se svět v koňskou řiť obrací, můžou vidláci.

11.11.2016 v 12:47 | Karma článku: 26.74 | Přečteno: 2573 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Marek Valiček

... nesmrkej do toho ručníku, Milane

Když vás po dvanáctihodinové noční šichtě ze sotva hodinového spánku probere zvuk močení staršího (trvalo to opravdu dlouho) muže, je vám jasné, že příčky mezi hotelovými pokoji budou příčinou zábavy i rdění...

27.5.2019 v 11:07 | Karma článku: 18.19 | Přečteno: 405 | Diskuse

Alena Vachtová

Pětapadesát plus

Mám strach, protože nevím, co to znamená. Vždycky mě znervózní, když má nastat neodmyslitelný konec a vyvrhnout mě z rutinního pohodlí.

26.5.2019 v 21:03 | Karma článku: 15.14 | Přečteno: 558 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Přestaňte nadávat a nenechte se špinit!

Někdy mám pocit, že je ČR jako okresní republika Izraele nebo obec EU, protože dost lidí hodnotí politickou situaci všude možně, jen ne ve své vlastní zemi, tedy v ČR. Je to tady vážně dost na hlavu, čeho je moc, toho je příliš.

26.5.2019 v 19:31 | Karma článku: 15.73 | Přečteno: 649 | Diskuse

Robert Brinda

www.seznam.cz ???

Jsem starý zvědavec, takže se asi třikrát za den Seznamu na něco ptám. Zdůrazňuji: Většinou odpověď naleznu. Ale:

26.5.2019 v 12:25 | Karma článku: 11.52 | Přečteno: 412 | Diskuse

Jan Klar

Deník spisovatele - fádnost a nuda v našem veřejném prostoru

V době, kdy jsou média chudá na originální myšlenky a vše je x-krát omleté, rozředěné, převzaté a ukradené, je těžké hledat inspirativní zdroje ve veřejném prostoru.

26.5.2019 v 9:06 | Karma článku: 13.82 | Přečteno: 141 | Diskuse
Počet článků 75 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4419

Geoložka, běžkyně, triatlonistka a tanečnice flamenka s rozvinutým smyslem pro hédonismus.

Autorka knih "Z lehu k běhu" a "Vánoce na sádle a jiné trable". Redaktorka časopisu Cosmopolitan.

Principiální odpůrkyně pitomců všeho druhu a propagátorka užívání zdravého rozumu ve všech aspektech lidského života.

www.pivaruvpruvodcegalaxii.cz

https://www.facebook.com/barboratopinkovaspisovatelka/

http://www.vecizpolicky.cz

Najdete na iDNES.cz