Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 22. března 2023 Leona

Pražáci už zase skáčou přes kaluže

3. 06. 2013 14:15:00
Vzhledem k tomu, že v Praze právě po několikaleté pauze opět kulminuje stoletá voda, můžeme naši matičku nazvat místo stověžatou největším akvaparkem ve střední Evropě. Návštěvníky metropole my, Pražáci, upozorňujeme na následující krizová opatření a změny v chodu města způsobené povodněmi:

1) Vzhledem k tomu, že evakuace želv v Pražské ZOO probíhala rychlostí 1 m/30 min, rozhodlo ředitelství zahrady ubytovávat v jejích nižších úrovních napříště pouze ty živočišné druhy, které umí plavat nebo rychle běhat.

2) Trvá uzavírka mateřských, středních i vysokých škol. Výjimkou je Fakulta tělesné výchovy a sportu UK, jež už z principu zde vyučovaných předmětů nehodlá své studenty z absence omluvit. Děkan fakulty přislíbil zvláštní zápočet každému, kdo se do budovy dostane z Pražského kanálu v Troji za čas pod 1:20:00.

3) Pražský dopravní podnik z pochopitelných důvodů uzavřel některé stanice metra a zrušil část tramvajových tras. Tento počin dal konečně zelenou zelenému projektu „Prahou na kole“. Vzhledem k vodě přitékající shora i zespoda doporučujeme všem návštěvníkům Prahy, aby si nezapomněli namontovat blatníky.

4) Karlův most je uzavřen, musíme si ho šetřit. Stejně z něj akorát skákali wožralí turisti do Vltavy. V důsledku tohoto počinu jsou prázdný hospody na Malé Straně na druhém břehu řeky. Zajděte pobejt, než se jim pivo vylije z tanků do řeky.

5) Vltava v úseku Bráník – Štěchovice budiž propříště nazývána „Vnitrozemské moře Vltava“. Ministerstva dopravy a průmyslu už chystají půlmiliardový tendr na nákup námořní flotily. Ministerstvo životního prostředí zadalo studii revitalizace nového mořského pobřeží včetně jeho rekreační funkce jedné známé pražské advokátní kanceláři.

6) Bývalý primátor Svoboda prý před svým nástupcem zatajil služební notýsek s telefonními čísly na záchranné složky. Maruška Trčková z 2.A ZŠ Záběhlice zachránila situaci na poslední chvíli tím, že radním půjčila svůj vlastní. Na vkusných červených deskách byl seznam důležitých telefonních čísel: 150, 155, 158 a univerzální 112.

7) Na Janáčkově nábřeží ve vodním díle Smíchov pluje velice spokojená ondatra. Lid pražský na ni shlíží z Jiráskova mostu a do krve polemizuje, nejedná-li se dokonce o vydru nebo bobra. Pražští vodníci využili nastalého zmatku a přestěhovali se do prvního patra přilehlých budov, aby posílili české zastoupení v jinak ruské nájemnické komunitě.

8) Univerzity zrušily přijímací řízení a zkoušky včetně státnic. Upozorňujeme návštěvníky, že Praha je momentálně plná vystresovaných studentů, kteří hledají jakoukoliv otevřenou hospodu.

9) Radní zakázali vstup do parků včetně Petřína, což způsobilo, že se lid obecný nebude mít kam chodit miliskovat. Na Smíchově a v přilehlých oblastech proto počítejte se zvýšeným výskytem exhibicionistů.

10) Staropramen zastavil výrobu a jeho sklady jsou zaplaveny. Pražští spiťaři hromadně skupují zásoby a cena piva na pražské burze rapidně vzrostla na 10 456 Kč za barel.

11) Starostové Prahy 1, 2 a 5 požadují od ministra Kalouska příspěvek 15 520,50 Kč na nákup budíků pro Hasičský záchranný sbor.

12) Hasičský záchranný sbor požaduje od ministra Kalouska příspěvek 4 320,70 Kč za připínáčky, jimiž pokladou židle meteorologů a hydrologů. Kdyby prý místo koncentrovaného hledění na monitory matematických modelů hleděli ven z okna, dodali by varování před navýšenými srážkami včas a hasiči nemuseli stavět protipovodňové zábrany po kolena ve vodě.

13) Ministr financí Kalousek požaduje po své sekretářce tuplák piva na kuráž. Bohužel, přilehlé hospody na Kampě jsou uzavřeny. Ministr má chuť za to někomu dát pár facek, ale nakonec jde ze zoufalství podepsat faktury na budíky a připínáčky.

14) Přes všechny útrapy posílá statečný lid pražský a středočeský městům Děčín a Ústí nad Labem humanitární pomoc. Jmenovitě chaty, chalupy, chlívky a další palivové dříví.

Situace v Praze je vážná, nikolivěk zoufalá. Prahu vodě nedáme, to ji radši zbouráme!

Autor: Barbora Topinková | pondělí 3.6.2013 14:15 | karma článku: 34.47 | přečteno: 4057x

Další články blogera

Barbora Topinková

Modlitba za České země, verze 2.0.2.0.

Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, svatého Ducha, a kohokoliv na nebesích potkáš, krom ozónové díry, exkurze z Marsu a Artura C. Clarka! Korona eleison.

28.10.2020 v 11:54 | Karma článku: 12.33 | Přečteno: 317 | Diskuse

Barbora Topinková

Letecký deníky 5: Hledání bodu G (7:42 – 15:10)

Začít si dělat pilotní průkaz v době, kdy se světové letectví potácí v největší krizi od doby, co Jára Cimrman havaroval se svým kamenným letadlem v Jámách, je boj. Zvlášť, když ještě nevíte, kde máte svůj bod G.

23.10.2020 v 11:42 | Karma článku: 16.86 | Přečteno: 323 | Diskuse

Barbora Topinková

Popelnicová proklamace

Setkáte-li se při vyhazování odpadků s člověkem, který současně s vámi obsah popelnice s tyčí v ruce a soustředěným výrazem ve tváři prohledává, získáte dost jasný názor na dopady existující/ neexistující pandemie.

11.10.2020 v 20:01 | Karma článku: 17.75 | Přečteno: 557 | Diskuse

Barbora Topinková

Letecký deníky 4 – Lítá pilot wokolo, nekoukej se na něho (6:47 - 7:42)

Začít si dělat pilotní průkaz v době, kdy se světové letectví potácí v největší krizi od doby, co Jára Cimrman havaroval se svým kamenným letadlem v Jámách, je ryzí rozkoš. I když na wokruhu lítá víc pr..lí než vrabčáků.

3.10.2020 v 12:10 | Karma článku: 22.92 | Přečteno: 488 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Karel Trčálek

Jak dlouho budeme ještě západní kolonií?

Tak už to u nás chodí. Místo toho, abychom kolonizovali my, tak nás kolonizuje Západ a ještě nás každý týden krmí blafy v akci, po kterých rostou důchodcům štětiny...

22.3.2023 v 17:07 | Karma článku: 13.80 | Přečteno: 186 | Diskuse

Milan Šupa

O strážných andělech a o vražednosti duchovní nevědomosti

V povědomí lidí je zažito, že každý z nás má svého strážného anděla, který nás chrání a pomáhá nám. Tento názor je v něčem správný a v něčem nesprávný. Správný je v tom, že každý má opravdu svého pomocníka, nebo vůdce.

22.3.2023 v 16:19 | Karma článku: 5.18 | Přečteno: 87 | Diskuse

Jiří Herblich

Vztah mezi západem a východem je na bodě mrazu, kdy přijde mír?

Kdo si myslí, že válka je daleko, mýlí se. Válka může přijít kdykoliv, jen vědomý člověk tohle vidí a cítí.

22.3.2023 v 9:37 | Karma článku: 9.02 | Přečteno: 234 | Diskuse

Irena Houdková

Ukliďte si stůl a Váš mozek bude výkonnější, Vy koncentrovanější a eliminujete chyby

Máte problém se při práci soustředit, jste roztěkaní a nejste spokojeni se svou výkonností? Dnes mám pro Vás několik doporučení týkajících se pracovního stolu, která Vám pomohou zvýšit Vaši koncentraci a zároveň snížit chybovost.

22.3.2023 v 6:57 | Karma článku: 4.90 | Přečteno: 90 | Diskuse

Jaroslav Kvapil

Rok, kdy umřel vynálezce ostnatého drátu

(Povídka) Stojím před zchátralým nárožním činžákem, z kterého jsem odstartoval do života. Až po delším vyzvánění na kdovíkolikátý zvonek otvírá vchodové dveře starší muž a kupodivu přistoupí na mé přání se po domě rozhlédnout.

21.3.2023 v 14:06 | Karma článku: 9.23 | Přečteno: 289 | Diskuse
Počet článků 85 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4250

Geoložka, běžkyně, triatlonistka a tanečnice flamenka s rozvinutým smyslem pro hédonismus.

Autorka knih "Z lehu k běhu" a "Vánoce na sádle a jiné trable". Redaktorka časopisu Cosmopolitan.

Principiální odpůrkyně pitomců všeho druhu a propagátorka užívání zdravého rozumu ve všech aspektech lidského života.

www.pivaruvpruvodcegalaxii.cz

https://www.facebook.com/barboratopinkovaspisovatelka/

http://www.vecizpolicky.cz

Meteoroložka Honsová: Letos bude extrémní počasí, zapíše se do historie

Premium Meteoroložka Dagmar Honsová je přesvědčená, že letošní rok určitě přinese mnoho zajímavých a zřejmě i extrémních...

Hrozí ekonomický kolaps? Analytici varují před Minského momentem

Selhání bankovních institucí, otřesy na finančních trzích a pokračující nejistota zvyšuje podle mnohých odborníků...

Ukrajinská pobřežní obrana zničila plány na vylodění u Oděsy

Flotila ukrajinského námořnictva dostala na začátku ruské invaze na frak, ale její „suchozemská“ pobřežní obrana...

Herec Gene Hackman se po letech ukázal na veřejnosti

V důchodu je už skoro dvacet let. Svůj poslední film Starosti starosty natočil v roce 2004. Herec Gene Hackman (93) se...

Německé platy v nedohlednu. Známe sedm důvodů, proč Češi berou míň

Ekonomové už desítky let propočítávají, kdy české mzdy doženou ty německé. Rozdíly mezi oběma státy přetrvávají a...