Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 22. března 2023 Leona

Integrace nepřizpůsobivých politiků do většinové společnosti

2. 08. 2013 10:48:00
V době obecních bouří způsobených tím, že pan Lakatoš pozdravil příliš nahlas paní Niederwessermannovou, bych ráda upozornila na fakt, že se členové vlády ČR chovají jako klan nepřizpůsobivých. Přesto po nich, k mému nesmírnému překvapení, prozatím nikdo kamení ani baseballové pálky neháže.

Tzv. nepřizpůsobiví občané (dodržujíce Ústavu a ostatní nařízení o lidských právech naprosto odmítám specifikovat barvu jejich oční duhovky či kůže na botách) zneužívají chyb v systému a mezer v zákonech této země ke svému vlastnímu prospěchu. Naše Ústava (a stejně tak i zákon o státní sociální podpoře) byly sepsány v dobré víře, že se nenajde nikdo tak nenažraný, aby si na státní útraty cpal už tak dost tlustý teřich. Přeloženo do konotace s dnešní politickou situací - že úřednický ministr v mezidobí bez politicky schváleného mandátu a důvěry parlamentu, bude v tichém koutku svého úřadu ořezávat tužky, nikoliv těmito tužkami proškrtávat výplatní listinu mnoha klíčových institucí. Rusnokův tým kopající za hrob české demokracie odvolal v rekordním čase ředitele drah, divadel, oper, galerií a blázinců, o rozličných rošádách na klíčových pozicích ministerských náměstků nemluvě. Vzhledem k tomu, že na uprázdněné židle dosedla pozadí lidí, jež jsou v přátelských politických a ekonomických vazbách na úřednické ministry či jejich vrchního jmenovatele, troufám si tvrdit, že tato čistka je beze všech pochybností motivována osobním prospěchem výše jmenovaných. A že občanovi dle logiky věci nezbývá, než je zařadit do kategorie nepřizpůsobivých občanů.

Existuje spousta sociálních a vzdělávacích programů, které se zabývají včleněním národnostních a názorových menšin do většinové společnosti. V případě některých komunit se tomu tak děje už několik generací. Český politik je menšina v naší společnosti nová, vyskytuje se zde teprve cca dvacet let, a jak je vidno z kauz posledních měsíců, jeho adaptace do právního řádu a společenských zvyků této země je opravdu mizerná. Proto vyhlašuji založení o.s. Opoziční integrace, která tyto nešťastníky začlení do většinové společnosti. Začneme terénním programem mezi ulicemi Vojanovy sady, Chotkova a U Prašného mostu. Vzhledem k tomu, že většina politiků už asistenty má, budou tito nadále placeni z našich daní, jen projdou patřičnou rekvalifikací. Místo pokoutních dohod budou sledovat pracovní docházku svých klientů a zajišťovat jazykové školení. Český politik mluví nářečím, jež se od běžné češtiny dosti liší (např. odklonit=ukrást, sedmička vína=sedm milionů) a budou proto ve spolupráci s Ústavem pro jazyk český podrobeni lekcím z obecné češtiny včetně závěrečné zkoušky. Kromě přiznání příspěvku na vzdělávání a rozemletí koní do buřtů se socializace nepřizpůsobivých politiků bude odehrávat formou vysídlení do panelákového ghetta Jižní Město, aby se lépe začlenili do většinové společnosti. Tam budou podrobeni resocializačnímu programu, v rámci kterého se naučí jíst příborem v přítomnosti svých voličů, aniž by měl kdokoliv chuť jim vypíchnout oko vidličkou. Dobrovolnickou činnost budou povinně vykonávat v nově založeném Ústavu pro studium raně demokratických režimů, ve kterém pro mladší generace zpracují výkladový slovník takových termínů jako je „privatizace“ a „opoziční smlouva“. V případě nespolupráce jim budou odebrány dávky na ošatné, ožerné a kancelářné, a jejich děti budou pod dohledem sociálních pracovníků poslány do nápravných škol, aby společnosti škodlivé chování svých rodičů nevzaly za vzor.

Pokud ani tento program nepomůže, vyzve naše o.s. občany, aby obehnali působiště této nepřizpůsobivé menšiny tři metry vysokou zdí. Za ni se, jak doufáme, výplody jejich nepřizpůsobivosti nedostanou. Naše většinová společnost je tak konečně uchrání před tím, aby jim na dveře zaklepali rozezlení hoši s bosými hlavami ozdobenými hákenkrojcy. Nebo někdo s želízkama v rukou.

Autor: Barbora Topinková | pátek 2.8.2013 10:48 | karma článku: 45.04 | přečteno: 25885x

Další články blogera

Barbora Topinková

Modlitba za České země, verze 2.0.2.0.

Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, svatého Ducha, a kohokoliv na nebesích potkáš, krom ozónové díry, exkurze z Marsu a Artura C. Clarka! Korona eleison.

28.10.2020 v 11:54 | Karma článku: 12.33 | Přečteno: 317 | Diskuse

Barbora Topinková

Letecký deníky 5: Hledání bodu G (7:42 – 15:10)

Začít si dělat pilotní průkaz v době, kdy se světové letectví potácí v největší krizi od doby, co Jára Cimrman havaroval se svým kamenným letadlem v Jámách, je boj. Zvlášť, když ještě nevíte, kde máte svůj bod G.

23.10.2020 v 11:42 | Karma článku: 16.86 | Přečteno: 323 | Diskuse

Barbora Topinková

Popelnicová proklamace

Setkáte-li se při vyhazování odpadků s člověkem, který současně s vámi obsah popelnice s tyčí v ruce a soustředěným výrazem ve tváři prohledává, získáte dost jasný názor na dopady existující/ neexistující pandemie.

11.10.2020 v 20:01 | Karma článku: 17.75 | Přečteno: 557 | Diskuse

Barbora Topinková

Letecký deníky 4 – Lítá pilot wokolo, nekoukej se na něho (6:47 - 7:42)

Začít si dělat pilotní průkaz v době, kdy se světové letectví potácí v největší krizi od doby, co Jára Cimrman havaroval se svým kamenným letadlem v Jámách, je ryzí rozkoš. I když na wokruhu lítá víc pr..lí než vrabčáků.

3.10.2020 v 12:10 | Karma článku: 22.92 | Přečteno: 488 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Karel Trčálek

Jak dlouho budeme ještě západní kolonií?

Tak už to u nás chodí. Místo toho, abychom kolonizovali my, tak nás kolonizuje Západ a ještě nás každý týden krmí blafy v akci, po kterých rostou důchodcům štětiny...

22.3.2023 v 17:07 | Karma článku: 14.19 | Přečteno: 194 | Diskuse

Milan Šupa

O strážných andělech a o vražednosti duchovní nevědomosti

V povědomí lidí je zažito, že každý z nás má svého strážného anděla, který nás chrání a pomáhá nám. Tento názor je v něčem správný a v něčem nesprávný. Správný je v tom, že každý má opravdu svého pomocníka, nebo vůdce.

22.3.2023 v 16:19 | Karma článku: 5.70 | Přečteno: 92 | Diskuse

Jiří Herblich

Vztah mezi západem a východem je na bodě mrazu, kdy přijde mír?

Kdo si myslí, že válka je daleko, mýlí se. Válka může přijít kdykoliv, jen vědomý člověk tohle vidí a cítí.

22.3.2023 v 9:37 | Karma článku: 9.02 | Přečteno: 237 | Diskuse

Irena Houdková

Ukliďte si stůl a Váš mozek bude výkonnější, Vy koncentrovanější a eliminujete chyby

Máte problém se při práci soustředit, jste roztěkaní a nejste spokojeni se svou výkonností? Dnes mám pro Vás několik doporučení týkajících se pracovního stolu, která Vám pomohou zvýšit Vaši koncentraci a zároveň snížit chybovost.

22.3.2023 v 6:57 | Karma článku: 4.92 | Přečteno: 90 | Diskuse

Jaroslav Kvapil

Rok, kdy umřel vynálezce ostnatého drátu

(Povídka) Stojím před zchátralým nárožním činžákem, z kterého jsem odstartoval do života. Až po delším vyzvánění na kdovíkolikátý zvonek otvírá vchodové dveře starší muž a kupodivu přistoupí na mé přání se po domě rozhlédnout.

21.3.2023 v 14:06 | Karma článku: 9.24 | Přečteno: 289 | Diskuse
Počet článků 85 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4250

Geoložka, běžkyně, triatlonistka a tanečnice flamenka s rozvinutým smyslem pro hédonismus.

Autorka knih "Z lehu k běhu" a "Vánoce na sádle a jiné trable". Redaktorka časopisu Cosmopolitan.

Principiální odpůrkyně pitomců všeho druhu a propagátorka užívání zdravého rozumu ve všech aspektech lidského života.

www.pivaruvpruvodcegalaxii.cz

https://www.facebook.com/barboratopinkovaspisovatelka/

http://www.vecizpolicky.cz

Meteoroložka Honsová: Letos bude extrémní počasí, zapíše se do historie

Premium Meteoroložka Dagmar Honsová je přesvědčená, že letošní rok určitě přinese mnoho zajímavých a zřejmě i extrémních...

Hrozí ekonomický kolaps? Analytici varují před Minského momentem

Selhání bankovních institucí, otřesy na finančních trzích a pokračující nejistota zvyšuje podle mnohých odborníků...

Ukrajinská pobřežní obrana zničila plány na vylodění u Oděsy

Flotila ukrajinského námořnictva dostala na začátku ruské invaze na frak, ale její „suchozemská“ pobřežní obrana...

Herec Gene Hackman se po letech ukázal na veřejnosti

V důchodu je už skoro dvacet let. Svůj poslední film Starosti starosty natočil v roce 2004. Herec Gene Hackman (93) se...

Německé platy v nedohlednu. Známe sedm důvodů, proč Češi berou míň

Ekonomové už desítky let propočítávají, kdy české mzdy doženou ty německé. Rozdíly mezi oběma státy přetrvávají a...